Bicie rekordu RKO

Studenckie Koło Naukowe SKN "RAT-AP" pod opieką dr n. med. E. Grygorowicz zorganizowało bicie oficjalnego rekordu Polski w najdłuższej resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Próba bicia rekordu odbyła się 23-go maja 2012 roku w budynku na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej przy ulicy Arciszewskiego. Poprzedni rekord wynosił 9 h i 33 min. Dzięki dużemu zainteresowaniu, głównie ze strony mieszkańców Słupska i okolic udało się pobić ten czas. Nowo ustanowiony rekord wyniósł 10 h 27 min i 50 sek.

W trakcie bicia rekordu można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, zmierzyć poziom cukru, ciśnienie czy też ilość tkanki tłuszczowej. Ponadto można było wylosować różnego rodzaju gadżety nie tylko ratownicze. Czynny udział w rekordzie wzięło prawie 400 osób, a około 600 zostało przeszkolonych z wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej. W trakcie trwania wydarzenia w budynku przy ulicy Arciszewskiego zjawiło się ponad 1000 osób. Cała impreza zakończyła się bardzo dużym sukcesem SKN "RAT-AP"